Новость
За ініціативи офіцера ЗСУ в "Кадетському корпусі" працює секція самбо!
Дата публикации: 08.02.2024


Національна федерація самбо України має дружні контакти з багатьма навчальними закладами. Серед них - київський Ліцей № 23 "Кадетський корпус" імені Володимира Великого (http://www.kadety.org.ua). Там ще з минулого навчального року розпочала працювати секція самбо. Ініціатором впровадження самбо в цей навчальний заклад став Олексій Гончарук, офіцер Збройних Сил України, автор 19-ти документальних фільмів про російську-українську війну, голова Комісій НФСУ - зі зв'язків з громадськістю і ЗМІ й із розвитку пляжного самбо.


"Самбо прийшло в "Кадетський корпус" завдяки творчості. Познайомилися з директоркою закладу Наталією Головіхіною, коли звернувся з пропозицією влаштувати показ одного зі своїх фільмів, - розповідає Олексій. - Звичайно, згадав про наш Всеукраїнський проект "Самбо - в кожний навчальний заклад". Наталія Михайлівна - прогресивна керівниця, тому відразу ж зацікавилася організацією секції самбо, адже більшість випускників ліцею потім вступають у вищі навчальні заклади силових структур, де необхідна відповідна спортивна підготовка, особливо - навички з єдиноборств".Зараз у секції займаються близько трьох десятків дітей з різних класів. Тренують їх молоді наставники - Артем Шелудько і Денис Геймал, медалісти національних змагань, чинні спортсмени, які входять до офіційного розширеного списку збірної України.


"Коли Олексій розповів про "Кадетській корпус", ми почали втілювати цю ідею в життя, - каже Вадим Рогач, президент Національної федерації самбо України. - Провели декілька майстер-класів за участю провідних молодих самбістів і досвідчених тренерів перед кадетами і панянками ліцею. Гадаю, через декілька місяців організуємо показові виступи ліцеїстів, які займаються в секції. Зазначу, що ми активно працюємо зі спеціалізованими школами, інститутами, університетами, а також з військовими частинами, адже в серпні 2023 року НФСУ підписала угоду про співпрацю з Міністерством оборони України".У планах - участь кадетів у змаганнях. Наприклад, обговорювали організацію влітку турніру з пляжного самбо - дисципліни, яка ідеально підходить для початківців.Безперечно, триває і творче спілкування. Тільки-но команда Олексія Гончарука робить нове кіно, одними із перших стрічку демонструють у "Кадетському корпусі". Ліцеїсти переглянули фільми "Розвідка боєм" про воїнів-розвідників, "Бачити перемогу" про зір на війні і не тільки, "Вогонь Прометея. Нова сила" про артилеристів, "Душа броні-2022. Полум'я Чернігівщини" про героїчний захист півночі України воїнами 1 танкової бригади. Зараз у роботі стрічка "Лицарі Залізної бригади" про подвиги 3 окремої танкової бригади. Всі проекти підтримує НФСУ.


До речі, перевіреним "творчим шляхом" самбо знайомиться і з іншими навчальними заклади. Наприклад, з Тернопільським професійним коледжем з посиленою військовою та фізичною підготовкою, де курсантам і фільми демонструють, і нашим видом єдиноборств гартують!
Поделиться:
Оставить комментарий
Имя
Текст сообщения
Капча
=>